Цього року в Україні запрацює механізм державної підтримки страхування сільськогосподарської продукції: з держбюджету агровиробникам виділять кошти на часткове відшкодування вартості страхового платежу. Всеукраїнська Аграрна Рада домовилася про оптимальні страхові умови та вигідні тарифи для своїх учасників із одним із лідерів ринку страхування — компанією «ІНГО». 

Всі договори та умови будуть погоджені з ВАР, аби члени спілки мали впевненість, що страхування є надійним та вивіреним, а страхові виплати будуть відбуватися вчасно та в повному обсязі. Відповідні домовленості закріплені у Меморандумі про співпрацю, який підписаний між ВАР та страховою компанією «ІНГО» напередодні 2022 року.

«Глобальна мета Меморандуму — прискорення розвитку аграрного страхування з державною допомогою, яке запроваджується в Україні. Встановлення найкращих практик відповідальної поведінки як страховиків, так і страхувальників, формування вигідних та чесних тарифів», — йдеться у документі.

Як зазначив голова ВАР Андрій Дикун, розвиток агрострахування є стратегічним питанням. Його успішне впровадження безпосередньо впливає на стабільність, плановість та успішність функціонування агросектору.

«Це є чи не найбільш важливе питання після відкриття ринку землі. Після посухи, яка сталась на Півдні України у 2020 році, коли в господарствах загинуло до 90% врожаю, цілком зрозуміло, що без розвитку агрострахування майбутнє українського агросектору може  бути сумним», — сказав голова ВАР.

За словами заступника голови правління страхової компанії «ІНГО» Олександра Мацака, світовий досвід говорить про те, що аграрний сектор є пріоритетним для більшості розвинених країн, тому його розвиток всіляко підтримується на державному рівні, зокрема за допомогою компенсацій на страхування.

«Тепер цей механізм запрацював і в Україні. Для цього є необхідна законодавча база та заплановані бюджетні кошти, що робить його реалізацію реальною», — додав він.

Олександр Мацак запевнив, «ІНГО» має все необхідне для того, щоб забезпечити якісним страховим захистом аграрні підприємства навіть такої системної організації як Всеукраїнська Аграрна Рада. Компанія володіє багаторічною експертизою в агрострахуванні, має кваліфікований персонал та надійне перестрахування в західних перестрахових компаніях з високим рейтингом.  

Аби аграрії вже цієї весни отримали доступ до якісного страхового продукту, експерти ВАР та компанії «ІНГО» розробляють дорожню карту подальшої співпраці та програми страхування с/г продукції з державною підтримкою з урахуванням реальних потреб та інтересів середніх та малих аграріїв. Результати будуть представлені на початку 2022 року.

ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР) є добровільним, неурядовим об’єднанням. Спілка створена на основі єдності інтересів для спільної реалізації прав, свобод та захисту законних соціальних та економічних інтересів її учасників.

ВАР заснована у червні 2014 року і на сьогоднішній день є найбільшою та найефективнішою громадською спілкою. До складу асоціації входить більше 1100 середніх та малих аграрних підприємств з усієї території України. Загальна площа земельного фонду учасників - понад 3,5 млн га. 

«ІНГО» працює на ринку страхування з 1994 року і входить до переліку найбільших страхових організацій України за обсягом премій, величиною власних активів та сумами виплат страхових відшкодувань.