КАСКО Відбій тривоги
від воєнних ризиків

Страхування від воєнних ризиків
Відшкодуємо витрати на відновлення пошкодженої автівки через воєнні дії

Що таке КАСКО Відбій тривоги?
Це ваш фінансовий захист на випадок пошкодження або знищення автівки, її деталей та додаткового обладнання внаслідок воєнних дій.
Яке авто можна застрахувати:
- Легкове, вартістю до 6 млн грн
- Строк експлуатації – до 11 років включно.
- Пасажиромісткість – до 9-ти осіб з водієм включно.
- Загальна маса – до 3500 кг
- Строк страхування – від 1 місяця до 1 року.
- Страхова сума – до 3 млн грн.
річний тариф – від 0,47% до 2,2% (у % від страхової суми)
Що впливає на розмір тарифу:
• чи є КАСКО в ІНГО,
• розмір франшизи,
• тривалість страхування,
• оплата – одноразово або частинами,
• чи були страхові випадки за попереднім договором «КАСКО. Відбій тривоги», - Франшиза – частка збитку, яку ви сплачуєте за власні кошти:
• 0% або 5% - при пошкодженні авто, на вибір;
• 5% - при знищенні авто. - Не страхуємо автомобілі:
• зареєстровані не в Україні, на тимчасовій реєстрації, з транзитними номерними знаками;
• якщо використовуються для спецпризначення та в комерційних цілях – таксі, навчання водінню тощо. - Територія дії – територія України.
Виключення:
- території активних бойових дій, тимчасово окуповані території, якщо на дату настання страхового випадку не встановлено дату завершення бойових дій або тимчасової окупації
- території, на яких органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження
- населені пункти, розташовані на лінії розмежування
1. Об’єкт страхування
Об’єкт страхування - є зазначений в Договорі наземний транспортний засіб разом з додатковим обладнанням до нього (надалі – «ТЗ» та/або «ДО») на праві володіння, користування і розпорядження, та/або можливі збитки чи витрати яких може зазнати Страхувальник/Вигодонабувач при настанні страхового випадку.
Договір страхування укладається на: технічно справні ТЗ, що відповідно до Закону України “Про дорожній рух” підлягають державній або відомчій реєстрації, мають індивідуальні ідентифікаційні номери кузова чи інших агрегатів.
На страхування приймаються:
- легкові ТЗ пасажиромісткістю до 9-ти осіб (з місцем водія включно), загальною масою до 3500 кг;
- ТЗ, що на момент укладання Договору страхування виступає предметом застави у будь-яких фінансових угодах (в т.ч. кредитні, лізингові);
- додаткове обладнання (ДО), встановлене на ТЗ та зазначене в договорі страхування;
- максимальний вік ТЗ (визначається згідно свідоцтва про реєстрацію) не перевищує 12 років (11 років включно)
ТЗ має право керувати будь-яка особа на законних підставах. Кількість осіб, які можуть бути допущені до керування ТЗ, умовами Програми не обмежується.
2. Страхові ризики та обмеження страхування
Страховим ризиком є пошкодження, знищення (повна загибель) ТЗ, його складових частин, деталей або обладнання виключно внаслідок ризиків, що пов’язані з воєнними діями:
- падіння на застрахований ТЗ ракет, літальних апаратів (в тому числі безпілотних літальних апаратів) будь-яких типів та/або їх уламків, засобів протиповітряної оборони, падіння інших предметів, причиною падіння яких стала дія ракет та безпілотників,
- руйнівної дії на застрахований ТЗ ударних (звукових) хвиль,
- пошкодження застрахованого ТЗ вогнем або теплом, якщо ТЗ був розміщений в безпосередній близькості від місця пожежі, яка сталася внаслідок воєнних дій;
- наїзду або зіткнення з військовою технікою.
Обмеження страхування
Не приймаються на страхування:
- ТЗ, що використовуються з метою надання платних послуг (перевезення пасажирів та/або вантажу, оренда, прокат тощо);
- ТЗ, що використовуються для проведення навчання водінню (ст.24. ПДР України);
- ТЗ спеціального/спеціалізованого призначення (визначається згідно з-ну «Про автомобільний транспорт»);
- ТЗ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, Служби безпеки України, Управління державної охорони України, Національної поліції України, житлово-комунального господарства, а також ті, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування;
- ТЗ, які зареєстровані не в Україні та які перебувають на тимчасовій реєстрації або на яких використовуються транзитні номерні знаки;
- ТЗ, що знаходяться в розшуку правоохоронних органів, ввезені на територію України з порушенням вимог митного законодавства або зареєстровані з порушенням вимог діючого законодавства;
- Парки ТЗ.
- Додаткове обладнання не підлягає страхуванню окремо від ТЗ, на якому воно встановлено.
Виключенням із покриття є збитки, що виникли внаслідок застосування будь-яких інших видів зброї (реактивної/ствольної артилерії, стрілецької/ядерної зброї, мін/ авіабомб (будь-яких типів), гранат тощо).
3. Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності)
Страхова сума визначається в розмірі дійсної вартості ТЗ на день укладення Договору страхування.
Максимальна страхова сума - для ТЗ, вартість якого на момент укладання договору страхування більше 3 млн. грн, страхова сума встановлюється в розмірі 3 млн. грн.
Ліміт відповідальності – «За договором страхування» (агрегатний - загальна сума страхових виплат за Договором страхування не може перевищувати розмір страхової суми.
4. Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу
Мінімальний страховий тариф: 0,47%
Максимальний страховий тариф: 2,2%
Страхова премія визначається шляхом помноження страхової суми та страхового тарифу.
5. Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи
Франшиза безумовна - від 0% до 5%
6. Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)
Територією дії Договору: Україна за виключенням територій активних бойових дій, тимчасово окупованих територій, для яких на дату настання страхового випадку не встановлено дату завершення бойових дій, або тимчасової окупації згідно з переліком встановленим наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2022 року №1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», населених пунктів на території яких органи державної влади не здійснюють, або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, або розташовані на лінії розмежування згідно з переліком, встановленим Розпорядженням Кабінету Міністрів України №1085-р від 07.11.2014р. «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії розмежування», а також за виключенням територій які знаходяться ближче 50-ти кілометрів від державних кордонів з Російською Федерацією та/або перелічених вище територій.
Договір укладається строком від 1-го до 12 місяців (1 рік).
Дата початку страхового покриття: Договір страхування набирає чинності з моменту, вказаного в Договорі як початок періоду дії, але не раніше дня, наступного за днем надходження страхової премії в повному обсязі на рахунок Страховика (першої частини страхової премії, якщо Договором передбачена сплата частинами), та не раніше дати складання Акту огляду ТЗ, та діє до 24:00 години дати, зазначеної в Договорі як дата закінчення періоду дії Договору.
У випадку ненадходження або надходження не в повному обсязі на поточний рахунок чи до каси Страховика страхової премії (першої частини страхової премії, якщо Договором передбачається сплата частинами, Договір страхування вважається таким, що не набув чинності.
У випадку ненадходження або надходження не в повному обсязі на рахунок Страховика однієї із частин страхової премії (якщо за умовами Договору передбачається сплата частинами) в термін, визначений Договором, Договір страхування припиняє свою дію з 00:00 годин дня наступного за днем планового платежу, який не було сплачено.
7. Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини
Страховик має право відмовити у здійсненні страхової виплати, якщо Страхувальник несвоєчасно повідомить про настання страхового випадку без поважних причин або не буде виконувати інші обов’язки, визначені Договором або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди (збитків).
У разі несплати або неповної сплати страхового платежу Договір припиняє свою дію і зобов'язання по виплаті страхового відшкодування за Договором страхування не здійснюється.
Якщо страхове відшкодування сплачене Страхувальнику або Вигодонабувачу, Страхувальник повинен надати ТЗ для повторного огляду Страховику після відновлювального ремонту. У випадку невиконання цієї умови, претензії (заяви) з будь-яких повторних пошкоджень частин та деталей ТЗ не приймаються Страховиком до розгляду, а при виплаті страхового відшкодування по повній загибелі (конструктивній чи фактичній) з суми страхового відшкодування віднімається вартість усунення пошкоджень відповідно до попередніх розрахунків виплат страхового відшкодування за Договором.
8. Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору
Програма «КАСКО. ВІДБІЙ ТРИВОГИ» не пропонується разом із супутнім та/або додатковими товарами, роботою або послугами, що не є страховими, як складова одного пакета або договору.
9. Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії
Акційних пропозицій немає.
10. Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформацію про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії
Застосовуються наступні фактори що мають істотне значення для оцінки страхового ризику під час визначення розміру страхової премії:
- тип та категорія Страхувальника (юридична/фізична особа; наявність/відсутність у Страхувальника договорів страхування повного КАСКО, укладених в АТ «СК «ІНГО»),
- бажані умови страхового покриття: розмір страхової суми, період страхування, розміру обраної франшизи;
- умов сплати страхової премії;
- відсутності/ наявності страхових випадків за попереднім договором страхування.
11. Застереження для споживача про необхідність ознайомлення до укладення договору страхування з інформацією
До укладення Договору страхування Страхувальнику необхідно ознайомитись з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, а також порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат, зазначеними в Програмі «КАСКО. ВІДБІЙ ТРИВОГИ»:
https://ingo.ua/cms/image/uploads/Programa_Vidbij_trivogi_aea8e857c7.pdf?v=1745931593540
12. Посилання на документи, викладені на веб-сторінці Страховика, в яких міститься повна інформація про стандартний страховий продукт
- Програма страхування наземних транспортних засобів від воєнних ризиків «КАСКО. ВІДБІЙ ТРИВОГИ»:
https://ingo.ua/cms/image/uploads/Programa_Vidbij_trivogi_aea8e857c7.pdf?v=1745931593540 - Загальні умови страхового продукту «Страхування наземних транспортних засобів від воєнних ризиків»:
https://ingo.ua/cms/image/uploads/Zagalni_umovi_strahovogo_produktu_Strahuvannya_NTZ_vid_voyennih_rizikiv_7e51f9359a.pdf?v=1737016274575
Чи покриває поліс крадіжку авто?
Поліс КАСКО Відбій тривоги покриває виключно наслідки воєнних дій.
Для максимального страхового захисту вашої автівки від інших ризиків, таких як ДТП, стихійне лихо, пожежа, розбій, вплив сторонніх предметів, викрадення чи інші протиправні дії, рекомендуємо укласти договір КАСКО. Детальніше за посиланням: https://ingo.ua/services/avtostrahuvannya/kasko
Які дії при настанні страхового випадку?
Повідомте ІНГО та поліцію про настання страхового випадку. Обов’язково збережіть постраждале авто в тому вигляді, в якому воно опинилося після події. Надішліть в ІНГО документи відповідних компетентних органів і служб, що підтверджують факт страхового випадку. Отримайте страхове відшкодування протягом 15 днів.
Чи діє страхове покриття на повторні випадки?
Так, з урахуванням попередніх виплат за Договором страхування. При цьому загальна сума виплат страхового відшкодування за одним або декількома страховими випадками не може перевищувати Страхової суми за договором.
Чи є врахування зносу при виплаті страхового відшкодування?
Виплата здійснюється за вирахуванням зносу на деталі та вузли, що підлягають заміні в ході відновлювального ремонту відповідно до діючої Методики автотоварознавчої експертизи та оцінки транспортних засобів.
Які документи необхідно надати у разі страхового випадку?
У разі події, обов’язково викличте поліцію, яка фіксує пошкодження та відкриває карну справу за статтею про порушення звичаїв та правил війни. Необхідно отримати в поліції витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР). Це і є основний документ доказу страхового випадку з воєнними ризиками. Інші документи – відповідно переліку:
- Заява на відшкодування
- Сертифікат (поліс)
- Посвідчення водія
- Свідоцтво про реєстрацію ТЗ (техпаспорт)
- Повідомлення про настання страхового випадку
- Паспорт та ІПН заявника
- Документи компетентних органів про настання страхового випадку
- Довідка медичного закладу щодо алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння Страхувальника/Водія на момент настання страхового випадку – у випадку зіткнення авто з воєнною технікою.
- Акт огляду та фотографії пошкодженого автомобіля представником ІНГО
- Документи, що підтверджують розмір збитків, понесених витрат
- Інші документи, що мають відношення до причин та наслідків страхового випадку
- Опитувальник, якщо сума страхової виплати ≥ суми, визначеної Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
Куди в першу чергу телефонувати/ повідомляти у разі страхового випадку?
Негайно з місця події зателефонуйте в поліції за номером 102, а також в цілодобовий контакт-центр ІНГО
за тел.: 0 800 215 553, безкоштовно по Україні.
Потрібна консультація?
Заповнюйте форму і вже незабаром ми відповімо на всі питання