Автоцивілка (ОСЦПВ)

Страхування вашої відповідальності за кермом автомобіля. Розрахуйте та придбайте поліс онлайн за 5 хвилин.
Автоцивілка (ОСЦПВ)
Внутрішній договір (ОСЦПВВНТЗ)
Інформація про стандартний страховий продукт «Страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів «Внутрішній договір»
Внутрішній договір (ОСЦПВВНТЗ)

Об'єкт страхування

Об'єктом страхування є майнові інтереси, що не суперечать законодавству України, пов'язані з відшкодуванням особою, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, шкоди, заподіяної життю, здоров'ю, майну потерпілих внаслідок експлуатації забезпеченого транспортного засобу.

Страхові ризики та обмеження страхування

Страховим випадком є дорожньо-транспортна пригода, що сталася за участю забезпеченого транспортного засобу, внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність особи, відповідальність якої застрахована, за шкоду, заподіяну життю, здоров’ю та/або майну потерпілого.

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності)

Ліміт відповідальності (страхова сума) за внутрішнім Договором ОСЦПВВНТЗ становить:

  • 320 000,00 гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих;
  • 160 000,00 гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну потерпілих, але не більше 800 000,00 гривень на одну страхову подію. 

У разі якщо загальний розмір шкоди за одним страховим випадком перевищує п’ятикратну страхову суму (800 тис. грн.), відшкодування кожному потерпілому пропорційно зменшується.

Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Розмір страхового платежу (внеску, премії) встановлюється страховиком шляхом добутку розміру базового страхового платежу та значень відповідних коригуючих коефіцієнтів, визначених Законом». Значення коефіцієнтів затверджуються внутрішніми документами Страховика, але в розмірах не вище максимальних значень визначених законодавством.

Розмір базового страхового платежу, перелік, значення коригуючих коефіцієнтів та порядок їх застосування затверджуються Уповноваженим органом за поданням МТСБУ.

При укладанні Договору ОСЦПВВНТЗ страхувальнику присвоюється клас залежно від частоти страхових випадків, які виникли з вини особи, відповідальність якої застрахована.

При укладанні Договору ОСЦПВВНТЗ вперше страхувальнику присвоюється клас 3. 

Залежно від кількості страхових випадків, які виникли у період дії попередніх договорів ОСЦПВВНТЗ, при укладанні з таким страхувальником Договору ОСЦПВВНТЗ на новий строк, застосовується підвищуючий коефіцієнт страхового тарифу з присвоєнням більш низького класу до найнижчого - М чи з урахуванням безаварійної експлуатації транспортного засобу та при відсутності страхових випадків, які виникли з вини страхувальника, - понижуючий коефіцієнт з присвоєнням більш високого класу (стаття 8 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»).

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи

За Договором ОСЦПВВНТЗ за згодою сторін може бути передбачена безумовна франшиза:

  • за шкоду, заподіяну майну потерпілих - від – 0,00 гривень до 2% від ліміту відповідальності на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну потерпілих.

Франшиза за шкоду, заподіяну життю та/або здоров'ю потерпілих – не застосовується.

Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)

Територія дії Договору: Україна. 

Мінімальний строк дії договору страхування: 15 діб, максимальний – 12 міс. (один рік).

Укладення договорів страхування на строк менший, ніж один рік, але не менш як на 15 днів допускається виключно щодо ТЗ:

  1. незареєстрованих - на час до їх реєстрації,
  2. тимчасово зареєстрованих - на час до їх постійної реєстрації,
  3. зареєстрованих на території іноземних держав - на час їх перебування на території України.

Для договорів страхування із строком дії 12 місяців може бути визначений період використання ТЗ, що не може становити менш як шість календарних місяців.

Щодо ТЗ, які підлягають обов'язковому технічному контролю відповідно до Закону України "Про дорожній рух", договори страхування укладаються за умови проходження зазначеними ТЗ обов'язкового технічного контролю, якщо вони згідно з протоколом перевірки технічного стану визнані технічно справними та на строк, що не перевищує строку чергового проходження ТЗ обов'язкового технічного контролю відповідно до вимог Закону України "Про дорожній рух".

Договір ОСЦПВВНТЗ набирає чинності з дати і часу початку строку його дії, визначених у такому договорі, та припиняється о 24 годині
дати, визначеної таким договором як дата припинення строку дії договору.

Продовження строку дії Договору можливе лише за взаємною згодою Сторін шляхом укладення нового Договору страхування на новий строк.

Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат

Підставою для відмови у здійсненні страхового відшкодування (регламентної виплати) є:

  • навмисні дії особи, відповідальність якої застрахована (страхувальника), водія ТЗ або потерпілого, спрямовані на настання страхового випадку. Зазначена норма не поширюється на осіб, дії яких пов'язані з виконанням ними громадянського чи службового обов'язку, вчинені у стані необхідної оборони (без перевищення її меж) або під час захисту майна, життя, здоров'я. Кваліфікація дій таких осіб встановлюється відповідно до закону;
  • вчинення особою, відповідальність якої застрахована (страхувальником), водієм ТЗ умисного кримінального правопорушення, що призвело до страхового випадку;
  • невиконання потерпілим або іншою особою, яка має право на отримання відшкодування, своїх обов'язків, визначених законодавством, якщо це призвело до неможливості страховика (МТСБУ) встановити факт ДТП, причини та обставини її настання або розмір заподіяної шкоди;
  • неподання заяви про страхове відшкодування впродовж одного року, якщо шкода заподіяна майну потерпілого, і трьох років, якщо шкода заподіяна здоров'ю або життю потерпілого, з моменту скоєння ДТП;
  • інші винятки та підстави відповідно до законодавства.

Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту

Ліміт відповідальності - агрегатна страхова сума.

Ліміт відповідальності (страхова сума) становить:

  • 320 000,00 гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих;
  • 160 000,00 гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну потерпілих, але не більше 800 000,00 гривень на одну страхову подію.

У разі якщо загальний розмір шкоди за одним страховим випадком перевищує п’ятикратну страхову суму (800 тис. грн.), відшкодування кожному потерпілому пропорційно зменшується.

При оформленні «Європротоколу» розмір страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, не може перевищувати максимальних розмірів, затверджених Уповноваженим органом за поданням МТСБУ, що діяли на день настання страхового випадку. З 10.07.2022 такий ліміт складає 80 000,00 гривень.

Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат

Здійснення страхових виплат регулюється нормами діючого законодавства з урахуванням наступного: 

Для отримання страхової виплати потерпілий чи інші особи, які мають право на отримання відшкодування, протягом 30 днів з дня подання повідомлення про ДТП подає страховику або у випадках, передбачених законодавством - МТСБУ заяву про страхове відшкодування. 

Страховик (МТСБУ) протягом 15 днів з дня узгодження розміру страхової виплати з особою, яка має право на отримання відшкодування, але не пізніше як через 90 днів з дня отримання заяви про страхове відшкодування зобов'язаний прийняти рішення про виплату або відмову у виплаті. 

У разі прийняття рішення про відмову у здійсненні страхової виплати страховик зобов’язаний повідомити у письмовій формі про прийняте рішення з обґрунтуванням підстави відмови. 

У разі настання страхового випадку страховик у межах страхових сум, зазначених у договорі страхування, відшкодовує у встановленому законодавством порядку оцінену шкоду, заподіяну внаслідок ДТП, життю, здоров’ю, майну третьої особи, а саме:

  • шкоду, пов’язану з лікуванням потерпілого;
  • шкоду, пов’язану з тимчасовою втратою працездатності потерпілим;
  • шкоду, пов’язану із стійкою втратою працездатності потерпілим;
  • моральну шкоду, що полягає у фізичному болю та стражданнях, яких потерпілий - фізична особа зазнав у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я;
  • шкоду, пов’язану із смертю потерпілого;
  • шкоду, заподіяну в результаті ДТП майну потерпілого, в тому числі шкоду, пов'язану з пошкодженням чи фізичним знищенням ТЗ, з пошкодженням доріг, дорожніх споруд, технічних засобів регулювання руху, з пошкодженням чи фізичним знищенням майна потерпілого, з проведенням робіт, які необхідні для врятування, з евакуацією ТЗ з місця ДТП тощо.

Страхове відшкодування завжди зменшується на суму франшизи.

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

За невиконання або виконання неналежним чином прийнятих на себе зобов’язань Сторони несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України.

Страховик має право відмовити у відшкодуванні за договором страхування у разі:

  • невиконання потерпілим або іншою особою, яка має право на отримання відшкодування, своїх обов'язків, визначених договором страхування та Загальними умовами, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт дорожньо-транспортної пригоди, причини та обставини її настання або розмір заподіяної шкоди;
  • неподання заяви про страхове відшкодування впродовж одного року, якщо шкода заподіяна майну потерпілого, і трьох років, якщо шкода заподіяна здоров'ю або життю потерпілого, з моменту скоєння дорожньо-транспортної пригоди;
  • в інших випадках, передбачених Загальними умовами та Законом

Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

Цей стандартний страховий продукт не пропонується разом із супутнім та/або додатковими товарами, роботою або послугами, що не є страховими, як складова одного пакета або договору.

Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії

Розмір страхового платежу зменшується на 50% за одним договором страхування, за умови, що страхувальником є громадянин України:

  • учасник війни;
  • особа з інвалідністю II групи;
  • особа, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесена до I або II категорії;
  • пенсіонер.

Зазначена пільга надається громадянам України, якщо ТЗ має робочий об'єм двигуна до 2500 сантиметрів кубічних включно та належить цьому громадянину на праві власності. Зазначена пільга надається за умови особистого керування таким ТЗ особою, яка належить до визначених у цьому пункті категорій громадян України, без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів або вантажу.

Для інших категорій Страхувальників знижки не надаються.

Акційних пропозицій немає.

Що покриває поліс Автоцивілка

icon
Шкода майну третіх осіб
Якщо ви стали винуватцем ДТП, ми відшкодуємо завдані вами збитки на відновлення авто/майна третім особам. Встановлена законом максимальна сума такого покриття складає 160 000 грн. За бажанням, ви можете збільшити суму відповідальності. Для цього оберіть розширене покриття при розрахунку в нашому калькуляторі.
icon
Шкода життю та здоров’ю третіх осіб
Якщо внаслідок ДТП, скоєного з вашої вини, постраждали водій іншого авто, пасажири або пішоходи, то витрати на їх лікування чи відшкодування за летальними наслідками виплачує страхова компанія. Встановлена законом максимальна сума такого покриття складає 320 000 грн.
icon
Автомобіль
Застраховано
Що таке Автоцивілка?

Що таке Автоцивілка?

Автоцивілка – це обов'язкове страхування вашої відповідальності власника автомобіля, яке гарантує вам збереження власних коштів у випадку ДТП з вашої вини.

Додатково до стандартного обов’язкового покриття за Автоцивілкою, встановленого законом, ви можете збільшити страхову суму (відшкодування), обираючи страхові пакети від «ІНГО»:

  • «Автоцивілка+» – додайте до стандартного ліміту покриття за шкоду майну третіх осіб додаткову суму у розмірі від 100 000, 00 до 2 000 000,00 грн. Оберіть відповідну опцію при розрахунку в нашому калькуляторі.
  • «Свідомий захист» – програма прямого врегулювання. Якщо винуватцем ДТП є не ви, а інший водій, зверніться до «ІНГО» за відшкодуванням збитків, не чекаючи рішення страхової компанії винуватця.
Оберіть свою Автоцивілку

Як оформити поліс ОСЦПВ?

Розрахуйте вартість, оплатіть поліс онлайн та миттєво отримайте електронний документ на e-mail, телефон або завантажте з особистого кабінета клієнта на сайті ІНГО.
Як оформити поліс ОСЦПВ?
Оберіть свій пакет Автоцивілки
Скористайтесь нашим калькулятором: зазначте інформацію про своє авто, оберіть страховий пакет та дізнайтесь вартість страхового покриття.
Оформити онлайн
Зазначте свої персональні дані
В спеціально визначені поля введіть свої дані клієнта для оформлення полісу.
Оплатіть та підпишіть свій поліс онлайн
Сплатіть вартість полісу онлайн, підпишіть його за допомогою смс-коду, який надійде на вказаний вами номер телефону та миттєво отримайте електронний договір, офіційно зареєстрований в базі МТСБУ. Електронний поліс має таку ж юридичну силу, як і паперовий.
Ми потурбуємось про вас, коли ви за кермом

Цілодобова підтримка клієнтів у будь-якій ситуації на дорозі

Оформити онлайн

ni-shield-check.svg

ІНГО пропонує кілька видів страхового покриття, кожний з яких покликаний компенсувати збитки, завдані тим, хто став учасником ДТП.

Оформіть та пролонгуйте свою Автоцивілку, а також, за необхідності, надайте документи про страховий випадок та відслідковуйте стан розгляду своєї страхової справи онлайн у особистому кабінеті клієнта «ІНГО». 

Переваги страхування в ІНГО
icon
Зручно
Цілодобовий зв’язок будь-яким способом: телефон, месенджери, e-mail
icon
Швидко
Миттєвий розрахунок вартості та оплата полісу (нового чи пролонгація) в декілька кліків
icon
Гарантовано
Електронний поліс офіційно зареєстрований в базі МТСБУ. Він має таку ж юридичну силу, як і паперовий договір
Дії у разі настання страхового випадку
дистанційне врегулювання
icon
Для клієнта або потерпілого
Фіксація звернення
Зателефонуйте до контакт-центру ІНГО з місця ДТП та повідомте детальну інформацію про обставини та учасників події. Оформіть ДТП за допомогою Європротоколу або за участю поліції. Дійте у відповідності до вказівок оператора контакт-центру.
Страховий випадок
Визначення розміру шкоди
Надішліть в ІНГО документи щодо події за допомогою он-лайн сервісів. Надайте автомобіль (інше майно) на огляд представнику ІНГО для фіксації пошкоджень та подальшого розрахунку завданого збитку.
Виплата відшкодування
Узгодьте суму виплати з ІНГО та отримайте виплату страхового відшкодування.
Часті питання
Тут ви знайдете відповіді на найпоширеніші питання щодо страхування ОСЦПВ. Читайте про все, що потрібно знати водію стосовно автоцивілки.
Часті питання

Чому Автоцивілка є обов’язковим полісом?

Згідно закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» та Правил дорожнього руху (п.2.1. ґ) пересування транспортних засобів автошляхами України без наявності договору страхування цивільно-правової відповідальності є порушенням діючого законодавства. Кожен автовласник має своєчасно подбати про наявність діючого полісу автоцивілки.

Чим електронний поліс Автоцивілки краще паперового?

Електронний поліс Автоцивілки – це ідентичний аналог паперового документу, що має таку саму юридичну силу. Електронний поліс можна у будь-який час придбати на сайті страхової компанії і завжди мати його під рукою (в електронній пошті або в телефоні). Його не можна втратити чи загубити. У разі потреби поліс можна надати за запитом поліції або постраждалим особам у ДТП. 

Як перевірити чинність електронного полісу?

Чинність полісу Автоцивілка можна перевірити на інтернет ресурсі https://policy-web.mtsbu.ua/, що працює на основі даних централізованої бази МТСБУ. Перейдіть за посиланням, введіть номер полісу або державний номер свого автомобіля. Система надасть необхідну інформацію.

Як поліс Автоцивілка допомагає при настанні ДТП?

Поліс Автоцивілки дозволяє водієві, який став винуватцем аварії, перекласти на страхову компанію свої фінансові зобов’язання перед постраждалими. Чим краще ваш страховий захист, тим меншою буде ваша участь у відшкодуванні збитків постраждалим.

Як обрати кращу Автоцивілку?

Умови страхування Автоцивілки регулюються законом, тому є однаковими для всіх, в тому числі і стосовно максимальних лімітів. Наприклад, на відшкодування витрат щодо пошкодження майна передбачено максимальна сума 160 000 грн., на життя та здоров’я - 320 000 грн.

Умови страхування можуть відрізнятися розміром франшизи, який ви обираєте під час оформлення полісу: 0 грн, 1600 грн або 3200 грн. Франшиза – це сума, яку ви зобов’язуєтеся виплатити з власної кишені у разі настання страхового випадку. Тому чим більше франшиза, тим дешевше поліс. Обирайте, що для вас важливіше – зекономити кошти під час купівлі полісу чи у разі настання страхового випадку.

Покращити умови страхування можна і в інший спосіб. Наприклад, збільшити страховий захист за допомогою додаткового полісу добровільного страхування Автоцивілка + . Коштує такий поліс менше, ніж обов’язкова Автоцивілка, але страхова сума може зрости навіть до 2 млн грн.

Хто має право на покупку Автоцивілки зі знижкою?

Відповідно до закону, пільгові знижки у розмірі 50% мають пенсіонери, інваліди ІІ групи, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до I або II категорії, а також учасники війни. А забезпечений транспортний засіб має робочий об'єм двигуна до 2500 сантиметрів кубічних включно та належить цьому громадянину на праві власності.

Поліс зі знижкою має купувати саме водій та власник автомобіля. Не допускається ситуації, коли на момент ДТП за кермом авто знаходиться інша особа, а не водій з документами, на підставі яких був оформлений поліс зі знижками. 

Учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та особи з інвалідністю внаслідок війни, що визначені законом, особи з інвалідністю I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, а також особи, що керують транспортним засобом, належним особі з інвалідністю I групи, у її присутності, звільняються від обов’язків придбання полісу Автоцивілки.  

Чим Автоцивілка відрізняється від КАСКО?

Поліси Автоцивілка та КАСКО зовсім різні за своїм призначенням. Автоцивілка допомагає водієві відшкодувати збитки іншим постраждалим у ДТП особам. Натомість поліс КАСКО знадобиться для відновлення власного автомобіля і допомагає не лише у разі ДТП, а й у разі викрадення авто, пограбування, протиправних дій інших осіб, якщо автомобіль пошкоджено через стихійні лиха, падіння предметів тощо.

Що робити якщо не можеш знайти свій електронний поліс Автоцивілки?

Електронний поліс Автоцивілки завжди доступний вам в Особистому кабінеті. Реєструйтесь та отримуйте максимум інформації щодо страхування. В особистому кабінеті ваші страхові поліси будуть завжди під рукою. Будь-де, будь-коли. Легко сплачуйте страхові послуги онлайн. Для швидкої та надійної оплати потрібно лише вказати дані платіжної карти. 

Швидко подавайте документи на виплату. У разі настання страхового випадку всі документи, необхідні для страхового відшкодування, можна подати онлайн.

Ми рекомендуємо
Страхування від нещасних випадків
Детальніше
Зелена картка
Детальніше
Медичне страхування
Детальніше