Великі збитки, як і раніше, не застраховані
Оскільки страхування воєнних ризиків є новим і досить специфічним напрямом, страховики здебільшого встановлюють певні рамки та обмеження.
По-перше, захист стосується того майна (автомобілів, нерухомості, обладнання), яке знаходиться за межами зони активних бойових дій і не на окупованій території. Більше того, страховики зазвичай вимагають, щоб застрахований об'єкт знаходився не ближче ніж 50-150 км до лінії фронту.
По-друге, при страхуванні життя та здоров'я від воєнних ризиків на виплати можуть розраховувати лише цивільні особи, які перебувають у тилу. Деякі компанії начебто декларують готовність страхувати військовослужбовців під час їхнього перебування на фронті. Але насправді виявляється, що виплату може отримати лише родич чи правонаступник у результаті загибелі військового. Звичайне покриття від нещасних випадків на військовослужбовців не поширюється.
По-третє, страхова виплата буде обмежена. Наприклад, за шкоду, яку завдано майну, страховик швидше за все заплатить десь 10-20%. Це означає, що якщо автомобіль оцінений у 3 млн грн, то виплата буде в межах 300-600 тис. грн. Також не виключена франшиза у розмірі 5-10% збитку. Інший варіант – ліміт у вигляді фіксованої суми. Скажімо, компанія застрахувала виробництво чи склад від влучення ракети. Страховик при цьому готовий заплатити максимум 20-30 млн грн, навіть якщо збиток від "прильоту" буде вдвічі чи втричі більшим. При страхуванні життя діє аналогічний підхід: розмір компенсації обмежений стелею у 150-300 тис. грн.