- Latifundist.com: А якісь специфічні товари, наприклад, що швидко псуються, ті ж ягоди. Який там підхід?
Аліна Сененко: До страхування специфічних вантажів зазвичай особливий підхід. Це, наприклад, товари, які легко піддаються пошкодженню: листове скло, металеві труби, гранітні плити, негабаритні вантажі на відкритих платформах. І так, це свіжі фрукти та ягоди. До страхування таких делікатних та вразливих вантажів страховики завжди ставляться вкрай обережно і намагаються мінімізувати ймовірні збитки: збільшити франшизу, обмежити покриття, додати спеціальні застереження.
Головна ідея таких дій — збалансувати ризик і за помірну ціну розділити його з підприємцем. Не залишати його сам на сам зі збитками, а спонукати до обережності та необхідних заходів безпеки, наче вантаж не застрахований.
Страхування має захищати від значних непередбачуваних подій, що можуть нести великі збитки і ставити під загрозу економічну діяльність підприємства. Як от нещодавній інцидент з контейнеровозом в Балтиморі, який врізався в міст та зруйнував його. Аварія створила одразу низку проблем для багатьох підприємств та цілих галузей, таких як майно, вантажі, зобов’язання, комерційні кредити та непередбачене переривання діяльності.