Як обрати КАСКО і не залишитися в мінусі?
Уявіть, що повертаючись до машини, ви виявили пом'ятий бампер або розбиту фару. Неприємна ситуація, погодьтеся?
Але маючи договір КАСКО, це легко пережити-страхова за пару днів оплатить Вам ремонт і покриє вартість обладнання.
З чим ще допоможе виплата КАСКО?
Наприклад, з «втомленим» деревом або попаданням каменю на трасі. Або з пошкодженням авто в ДТП - незначним або серйозним, незалежно, винні ви чи інший водій. І навіть з кошмаром автомобіліста - пропажею машини зі стоянки. Всі ці ризики входять в договір КАСКО.
А що робити, якщо страхова відмовляється покривати збитки? На що варто звернути увагу в договорі, щоб отримати максимум захисту та своє відшкодування? Про це ми розповімо далі.
Які ризики обов'язково варто включити?
Збиток при пошкодженні. Виплата при пошкодженні автомобіля в ДТП, через стихійне лихо, нападу тварин, при попаданні каменів і падінні предметів на авто.
➔ Устаткування встановлене в автомобілі.
➔ Повна загибель авто
➔ Угон. Виплата при викраденні, крадіжці, розбої або грабежі автомобіля.
➔ Порушення правил дорожнього руху. Проїзд на червоне світло і на заборонний знак регулювальника, перетин подвійної суцільної або рух заднім ходом.
Які підводні камені бувають у договорах по КАСКО в страхових України?
➔ У пунктах "Порушення дорожніх правил руху" в деяких страхових компаніях включений пункт - "Відмова в покритті, якщо в організмі виявили медикаментозні засоби або встановлено токсичне отруєння". Це загрожує тим, що в разі нещастя за кермом, при перевірці крові і виявленні медикаментів (не має значення, які саме) вам можуть відмовити у виплаті.
➔ Відсутність пункту покриття лобового скла.
➔ В пунктах "Покриття викрадення" в договорах деяких страхових компаній прописано, що викрадення покривається тільки в разі зберігання авто на платній стоянці або гаражі. При цьому розміщення на платній стоянці має бути документально підтверджено.
➔ В пунктах договору "Ремонт авто на СТО" в деяких страхових компаніях не передбачений ремонт авто на офіційних СТО.
➔ В пунктах "Покриття додаткового обладнання”. У договорах деяких страхових компаніях прописано, що додаткове обладнання, що знаходиться в машині не покривається. Потрібно уточнювати у менеджера можливість додавання страхової суми на покриття додаткового обладнання.
➔ В пунктах "Франшизи". При укладанні договору без франшиз, деякі страхові встановлюють ліміт по використанню 0% франшизи, а після вичерпання - франшиза збільшиться.
➔ Обмеження за кількістю водіїв в договора. Можна заздалегідь обговорити з менеджером.
Ціна КАСКО розраховується індивідуально і залежить від: ціни автомобіля і року його випуску, об'єму двигуна, а також опцій, які включені до договору КАСКО.
Важливе про франшизу
Франшиза - це частина суми збитку, яка повинна бути виплачена особисто клієнтом. Це може бути або певна фіксована сума або відсоток від вартості автомобіля.
Договіра КАСКО з нульовою франшизою найдорожчі за ціною. Великий розмір франшизи робить покупку КАСКО безглуздою (чим більше франшиза, тим більше вам потрібно буде виплатити при страховому випадку.) Так, якщо авто коштує, наприклад, 100 тис. Грн, а франшиза становить 5%, то з виплати в разі дрібного ДТП з збитку потрібно відняти 5 тис. грн - в більшості випадків дешевше відремонтувати машину самостійно (а якщо збиток менше розміру франшизи, то не заплатять взагалі нічого).
Чим вище франшиза, тим менше вартість КАСКО. Оптимальний варіант - франшиза по ДТП, що не перевищує 1%, краще якщо 0,5%, а на інші ризики (наприклад, викрадення), - до 5%, максимум 10%.
Як зменшити вартість КАСКО?
Якщо хочете зменшити вартість КАСКО і кількість звернень в страхову по дрібним подій, кращим варіантом буде поставити мінімальну франшизу на ризик Пошкодження.
При наявності сигналізації, краще поставити франшизу 5% на ризик Угон - це зменшить вартість страховки.
У багатьох страхових компанія є розбивка платежу по КАСКО або продукти, які дозволяють вам платити тільки половину ціни.
При розбивці платежу вартість КАСКО збільшується несуттєво, але при настанні ДТП вам потрібно буде внести решту вартості договору, щоб отримати виплату в повному розмірі. Те ж саме стосується і КАСКО за півціни. Це дозволить вам тимчасово заощадити гроші, але не дасть відчуття повного захисту.
6 причин обрати повне КАСКО:
➔ Вам не потрібно нічого доплачувати при страховій події
➔ В деяких страхових оформлення повного КАСКО дає знижку на інші страхові продукти
➔ Покриття всіх можливих страхових ризиків, які можуть завдати шкоди вашому авто
➔ В більшості страхових ви отримуєте додаткові бонуси за оформлення такого договору
➔ При безаварійності протягом 3-х років сума на КАСКО буде ставати менше
➔ Допомога і підтримка страхової в стресових ситуаціях, пов'язаних з вашим авто
Яку страхову компанію вибрати для оформлення КАСКО?
Роздумуючи над тим, яку страхову компанію вибрати щоб оформити КАСКО з вигодою і гарантією виплат, акцентуйте увагу на її рейтингу та період існування.
Часто найбільш надійними страховими компаніями є ті, що відомі тривалий час. Їх послугами користується більшість автомобілістів.
Впевненість в компанії може додати її рейтинг, який присвоюється великими агентствами. Наприклад Форіншурер він характеризує фінансовий стан організації і рівень виплат. Чим вище рейтинг, тим краще компанія і більше шансів на взаємовигідне співробітництво.