Квартира Експрес
Об’єкт страхування
На умовах програми страхування на страхування приймаються квартири, що розташовані в багатоквартирних житлових будинках, зданих в експлуатацію.
Страховий захист діє щодо таких частин застрахованого майна як:
- конструктивні елементи (несучі стіни, стеля, підлога, дах, міжкімнатні перегородки, міжповерхові перекриття тощо) квартири, житлового будинку, господарських будівель; зовнішні (вхідні) двері та вікна. До категорії майна «Конструктивні елементи» також відносяться: огорожа навколо земельної ділянки (муровані стіни, паркани тощо); ворота, тераси та прибудови, з’єднані із застрахованою будівлею; резервуари для газу та рідкого палива (без вмісту), призначені для опалення (далі – Конструктив);
- інженерні комунікації, які знаходяться всередині приміщень, зокрема вбудовані або вмонтовані частини, а саме: водопостачальні (водопровідні), каналізаційні, опалювальні, дренажні системи; системи енергопостачання і газопостачання; системи кондиціонування; охоронні системи, системи пожежогасіння та виявлення пожежі; телефонні, телекомунікаційні та комп’ютерні мережі тощо), а також закріплені на зовнішній стороні будівель і споруд частини інженерних комунікацій (зовнішні частини кондиціонерів, зовнішні частини охоронних систем тощо) (далі – Комунікації);
- внутрішнє та зовнішнє оздоблення об’єкту майна (постійне покриття стін, стелі та підлоги; внутрішні перегородки, зовнішні та внутрішні вікна та двері, балконні блоки (за виключенням скляних частин); незнімні частини конструкцій та предмети інтер’єру (карнизи, світильники, сантехніка, вбудовані меблі тощо) (далі – Оздоблення);
- скляні частини внутрішніх та зовнішніх вікон та дверей, балконних блоків, балкону та лоджії, віконні, дверні, балконні рами, рами лоджії та інші обрамлення, у які закріплене таке скло (далі – Скло);
- меблі, зокрема м’які меблі, меблі для кухні; побутову та офісну техніку (теле-, радіо-, аудіо- та відеотехніка, фото- і кіноапаратура, побутові електроприлади, електричні та газові плити, музичні інструменти, електронно-обчислювальна техніка та периферійні пристрої до неї, оргтехніка), комп’ютерну техніку та периферію, а також інше майно, яке знаходиться всередині приміщення та не підпадає під визначення «Комунікації», «Оздоблення» та «Скло».
Договір страхування укладається без передстрахового огляду і експертної оцінки його вартості.
На умовах продукту страхуванню підлягає також відповідальність Страхувальника за шкоду, заподіяну третім особам та/або майну третіх осіб внаслідок експлуатації застрахованого майна.
Страхові ризики та обмеження страхування
Страховим ризиком є пошкодження та/або знищення застрахованого майна внаслідок будь-якого випадкового і непередбачуваного фізичного впливу на застраховане майно (за винятком виключень, зазначених п.п.10.1., п.п.10.3., п.п.10.4., п.п.10.5. Загальних умов, який стався протягом періоду страхування на території дії Договору страхування, в тому числі, але не обмежуючись, в результаті дії наступних ризиків:
- пожежа;
- пошкодження димом;
- вибух газу, що використовується в побутових цілях;
- удар блискавки;
- природні явища;
- пошкодження водою;
- протиправні дій третіх осіб;
- крадіжка зі зломом;
- воєнні дії.
На умовах продукту не приймаються на страхування:
- майно, що використовується у комерційних та виробничих цілях;
- об'єкти майна, що знаходяться в районах активних бойових дій, або в районах, які перебувають в тимчасовій окупації;
- об'єкти нерухомості в стані ремонту;
- об’єкти незавершеного будівництва;
- об'єкти нерухомості, в яких конструктивні елементи (стіни, міжповерхові перекриття, елементи даху) одночасно виконані з дерев’яних будівельних матеріалів;
- вироби з коштовних металів, твори мистецтва, антикваріат, колекції картин, документи, готівка у будь-якій валюті, платіжні картки.
Договором страхування можуть бути передбачені інші обмеження що до об’єктів страхування, збитки та витрати, що не підлягають відшкодуванню, якщо це не суперечить законодавству.
В частині відповідальності перед третіми особами страховим ризиком є настання події, яка, відповідно до цивільного законодавства, є підставою настання відповідальності Страхувальника за заподіяну шкоду третім особам та для пред’явлення претензій потерпілих третіх осіб до Страхувальника за шкоду, заподіяну їм та/або їх майну, внаслідок експлуатації застрахованого майна під час дії Договору страхування.
Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності)
За договором страхування страхова сума визначається окремо по страхуванню майна і окремо по страхуванню відповідальності за варіантами (грн) на вибір Страхувальника:
Варіант:
Страхова сума по майну / Страхова сума по відповідальності
- 125 000 / 25 000
- 250 000 / 250 000
- 500 000 / 500 000
- 700 000 / 700 000
- 1 000 000 / 1 000 000
- 2 000 000 / 2 000 000
За умовами договору страхування розмір страхової суми зменшується за кожним окремим страховим випадком на величину виплаченого страхового відшкодування.
Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу
Розмір страхової премії/страхового тарифу визначається з урахуванням страхових сум, строку дії договору, умов оплати страхової премії.
Річна страхова премія становить:
- мінімальна – 1 351,00 гривень
- максимальна – 21 552,00 гривень
Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи
За Договором страхування визначається безумовна франшиза в розмірі:
- за страхування майна: 1 000,00 гривень
- за страхування відповідальності: 1 000,00 гривень
Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності)
Територія дії договору страхування визначається в Договорі як адреса місцезнаходження застрахованого майна.
За програмою страхування «Квартира ЕКСПРЕС_Всі ризики» на страхування приймається майно, що перебуває на території наступних областей України:
Івано-Франківська область; Вінницька область; Волинська область; Житомирська область; Закарпатська область; Кіровоградська область; Київська область; Львівська область; Одеська область; Полтавська область; Рівненська область; Тернопільська область; Хмельницька область; Черкаська область; Чернівецька область; Чернігівська область/Ніжинський район; Чернігівська область/Прилуцький район; м. Чернігів.
За програмою страхування «Квартира ЕКСПРЕС_Всі ризики» на страхування не приймається та не вважається застрахованим майно, що перебуває на території наступних областей України:
АР Крим; Дніпропетровська область; Донецька область; Запорізька область; Луганська область; Миколаївська область; Сумська область; Харківська область; Херсонська область;Чернігівська область/ Корюківський район; Чернігівська область/ Новгород-Сіверський район; Чернігівська область/ Чернігівський район крім м.Чернігів.
В будь-якому разі дія Договору не поширюється на території активних бойових дій, тимчасово окупованих територій, для яких на дату настання страхового випадку не встановлено дату завершення бойових дій або тимчасової окупації, згідно з переліком, встановленим наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2022 року № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», а також населених пунктів, на територіях яких органи державної влади не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, або розташовані на лінії розмежування згідно з переліком, встановленим Розпорядженням Кабінету Міністрів України №1085-р від 07.11.2014р. «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії розмежування».
Договір страхування укладається на строк від 1 (одного) до 12 (дванадцяти) календарних місяців.
Договір набуває чинності з 00.00 год. дня, зазначеного в Договорі як початок строку дії, але не раніше 00.00 год. дня, наступного за днем оплати страхової премії, та діє до 24.00 год. дня, вказаного в Договорі як дата закінчення дії Договору.
Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат
У всіх випадках виключається збиток (збитки), пошкодження, видатки чи витрати будь- якого виду, які безпосередньо або опосередковано були заподіяні або викликані будь-якою подією, перерахованою нижче, незалежно від того, чи була ця подія єдиною причиною або однією з декількох причин, одночасно або послідовно, що сприяла настанню збитку, або у зв'язку з будь-якими заходами, прийнятими для того, щоб привести під контроль, попередити або припинити такі події:
- конфіскація, націоналізація, реквізиція, арешт, насильницьке відбирання майна за розпорядженням уряду або будь-якої державної або місцевої влади, незалежно від того чи є воно законним чи ні. Якщо Страховик стверджує, що в результаті дії виключення, зазначеного в п. 1., збиток (збитки), пошкодження, видатки чи витрати будь-якого виду не покриваються Договором страхування, тягар доказу зворотного покладається на Страхувальника.
- впливу ядерної енергії у будь-якій формі, іонізуючої радіації;
- радіоактивного, хімічного, біологічного або токсичного забруднення або зараження, зокрема витік;
- корозії, ерозії, іржі, конденсату (якщо такий збиток не є наслідком страхового випадку), окислювання, бродіння, гниття, втрати ваги, усихання витоку або інших природних властивостей застрахованих предметів;
- ферментації, випарювання, зміни присмаку, запаху, кольору, текстури або оздоблення, втрати ваги, природнього підігріву або висихання;
- коливання температури чи вологості повітря, максимально низькі або високі, різкі зміни температури або вологості, впливу нормальних атмосферних умов;
- природного зносу застрахованого Майна або поступової втрати ним своїх природних якостей та корисних властивостей, поступове псування, включаючи знос і амортизацію;
- обвалу будівель або їхніх частин (зокрема пошкодження Майна, що знаходиться в них), якщо обвал не викликаний страховим випадком, зокрема внаслідок їхньої старості, зношення, часткового руйнування або пошкодження внаслідок тривалої експлуатації, аварійного стану будівлі;
- просідання та іншого руху ґрунту для нових будівель та споруд (новими визнаються будівлі і споруди, які були здані в експлуатацію після будівництва менше ніж за 2 (два) роки до виявлення збитків внаслідок просідання та іншого руху ґрунту), яке не є раптовим та непередбачуваним;
- осідання, розтріскування, стиску, розширення або здуття покриття доріг та тротуарів, фундаментів, стін, несучих конструкцій або перекриттів будівель та споруд, якщо вони не викликані страховим випадком;
- осідання та/або зсуву ґрунту, його розтріскування, виникнення тріщин, стискання, спучення, розширення, які викликані прибережною або річковою ерозією, підземними (ґрунтовими) водами;
- обвалу будівель, їх частин чи пошкодження Майна, що знаходиться в них внаслідок обвалу дерев’яних балок;
- збиток, який стався внаслідок перебудови, перепланування приміщень, якщо таке перепланування, перебудова не була зареєстрована у відповідних органах;
- впливу тварин (в тому числі гризунів), комах, паразитів, птахів;
- впливу цвілі, плісняви, грибка або спор, якщо їх поява не викликана страховим випадком;
- крадіжки Майна під час або безпосередньо після настання страхового випадку (крім випадків протиправних дії третіх осіб у відношенні застрахованого майна);
- таємного (непояснювального) зникнення вмісту будинку та/або господарської споруди;
- звичайної крадіжки (без злому), шахрайства, зокрема шантаж та вимагання;
- порушення Страхувальником (особами, які користуються застрахованим майном) встановлених законом чи іншими нормативно-правовими актами правил і норм безпеки чи інших аналогічних норм, зокрема техніки безпеки, вимог і мір пожежної безпеки, санітарних норм, порушення яких є причиною настання страхового випадку;
- пожежі, яка виникла внаслідок землетрусу, виверження вулкану, дії підземного вогню або інших природних катаклізмів;
- обробки Майна вогнем, теплом або іншого термічного впливу на майно з метою його переробки або в інших цілях (наприклад для сушки, варіння, прасування, коптіння, смаження, гарячої обробки або плавлення металів тощо);
- пошкодження димом, що утворився в результаті горіння лісів, лісопосадок, кущів, очищення земляних ділянок вогнем;
- пошкодження димом, який утворюється в результаті будь-якого процесу виробництва;
- пошкодження побутовим димом (зокрема димом, який проник через відкриті вікна та двері);
- пошкодження тютюновим димом;
- «фізичного» вибуху (під «фізичним» вибухом розуміється розрив котлів (турбін, резервуарів, ємностей тощо) внаслідок дії відцентрової сили, тиску рідини або дефекту матеріалу ємності);
- пошкодження або загибель закріплених на зовнішній стороні будівель і споруд предметів (щогли, антени, відкриті електропроводи, захисні козирки тощо);
- проникнення в приміщення дощу, снігу, граду або бруду через вікна, двері або інші отвори в будівлях, якщо ці отвори не виникнули внаслідок бурі, урагану або іншого руху повітряних мас, викликаних природними процесами в атмосфері;
- проникнення у будинок рідин (в т. ч. дощу, снігу, граду або бруду) через незачинені вікна, двері, покрівлю, отвори, що зроблені навмисно або виникли внаслідок старості, неналежної експлуатації або будівельних/виробничих дефектів, якщо тільки вони не
утворились внаслідок застрахованих за Договором страхування ризиків; - механічної та будь-якої іншої внутрішньої поломки (для вмісту);
- знищення або пошкодження електронних даних, інформації на технічних носіях комп’ютерних та аналогічних систем. “Електронні ризики”, зокрема втрата інформації, псування або викривлення інформації або несправність IT систем, комп’ютерні віруси, обробку даних, неспрацювання комп’ютерного обладнання, програмного забезпечення, вбудованих мікросхем;
- впливу електроструму у формі короткого замикання, різкого підвищення сили струму або напруги у електромережі, впливу індукційних струмів та інших аналогічних причин, поломок або виходу з ладу електричних пристроїв, приладів, дротів системи електроживлення тощо, окрім випадків виникнення пожежі.
- використання застрахованого майна не за призначенням.
У частині страхування відповідальності Страховик також не відшкодовує:
- збитки / шкоду, що заподіяні самому Страхувальнику (особам, які користуються застрахованим Майном) або особам, які мешкають разом із ними;
- вимоги, що висуваються особами (одна одній), відповідальність яких застрахована по Договору страхування або будь-якою іншою стороною, що безпосередньо або опосередковано належить, контролюється або управляється Страхувальником, зокрема вимоги Страхувальника до орендарів та орендарів до Страхувальника;
- збитки / шкоду, що пов’язані з виробництвом, продажем чи використанням будь-яких піротехнічних пристроїв, зокрема організація салютів, феєрверків і т. п., вибухових пристроїв, вогнепальної зброї, токсичних речовин, відходів виробництва, газів та інших вибухонебезпечних речовин (за винятком використання побутового газу для внутрішніх потреб);
- збитки / шкоду, які завдані Майну, що знаходиться на збереженні, обслуговуванні, піклуванні, управлінні Страхувальника (осіб, які користуються застрахованим Майном), зокрема шкода будь-якому рухомому Майну, що передане Страхувальнику (особам, які користуються застрахованим Майном) на зберігання, в оренду, лізинг, під заставу, в прокат;
- збитки / шкоду, які заподіяні Страхувальником (особами, які користуються застрахованим Майном) третім особам, якщо Страхувальник або особи, які користуються застрахованим Майном, в момент заподіяння шкоди перебував (-ала/-ли) в стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння;
- збитки / шкоду, що спричинені подією, що відбулася поза межами місця дії Договору страхування;
- збитки / шкоду за претензіями (позовами) третіх осіб до Страхувальника, що були пред’явлені до набрання чинності Договору страхування;
- збитки / шкоду, що спричинені подією, що не обумовлена, як страховий випадок даними Загальними умовами.
Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту
По страхуванню майна встановлені ліміти відповідальності:
- за категоріями майна «Конструктивні елементи», «Оздоблення», «Комунікації» та «Скло» - 70% від страхової суми по майну;
- за категорією майна «Вміст» – 30% від страхової суми по майну.
Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат
Страхове відшкодування виплачується в межах відповідної страхової суми (окремо в частині страхування майна та окремо в частині страхування відповідальності в повному обсязі без урахування того, що страхова сума менше дійсної вартості предмету страхування), з вирахуванням франшизи та з вирахуванням несплаченої частини страхового платежу, якщо на момент випадку існувала прострочена (не сплачена у терміни, встановлені умовами Договору страхування) заборгованість по сплаті страхової премії (або її частини).
Страховик відшкодовує розмір прямих збитків, яких зазнав Страхувальник/Вигодонабувач або треті особи (в частині страхування відповідальності) внаслідок настання страхового випадку.
- У частині страхування Майна страхове відшкодування виплачується:
- при повній загибелі або втраті застрахованого майна - у розмірі його дійсної вартості, за вирахуванням вартості залишків майна та в межах страхової суми та відповідного ліміту відповідальності за кожною категорією майна. Повна загибель має місце, якщо витрати на відновлення майна (з урахуванням його зносу), зокрема залишкову (ліквідаційну) вартість, дорівнюють або перевищують оціночну вартість майна на момент настання страхового випадку. Сума зносу розраховується виходячи з вартості майна на день настання страхового випадку та їх первісної вартості;
- при частковій загибелі (пошкодженні) застрахованого майна - у розмірі витрат на відновлення майна. Майно вважається пошкодженим або частково зруйнованим, якщо витрати на відновлення Майна, зокрема залишкову (ліквідаційну) вартість, не перевищують дійсну вартість Майна на момент настання страхового випадку.
Витрати на відновлення Майна включають в себе:
- витрати на матеріали та запасні частини для ремонту по відновленню «Конструктивних елементів» – без вирахування зносу, якщо вік будівлі менше 15 (п’ятнадцяти) років, та з врахуванням зносу, якщо вік будівлі перевищує 15 (п’ятнадцять) років; елементів «Оздоблення» та «Комунікацій» - без вирахування зносу, «Скла» – без вирахування зносу;
- витрати на матеріали та запасні частини для ремонту по відновленню «Вмісту» за вирахуванням зносу. Розмір відрахувань зносу розраховується, виходячи з вартості застрахованого майна на день настання Страхового випадку. Виплата страхового відшкодування за кожним окремим предметом «Вмісту» проводиться в межах його дійсної вартості, але не більше 10% (десяти) від страхової суми для «Вмісту». Таке обмеження не застосовується до майна, що відноситься до категорії «Вміст», щодо якого Страхувальником разом із Заявою на страхування було складено Перелік майна, що передається на страхування, надалі – Перелік, із зазначенням вартості кожної одиниці Майна. Виплата страхового відшкодування за пошкоджене/втрачене Майно, зазначене у цьому Переліку, проводиться в межах розміру завданого збитку та не перевищує зазначеного у Переліку розміру вартості кожної пошкодженої/втраченої одиниці майна;
- витрати на оплату робіт по ремонту;
- витрати на доставку матеріалів до місця ремонту та інші витрати, необхідні для відновлення застрахованого майна в той стан, у якому воно знаходилось безпосередньо перед настанням страхового випадку. Зазначені витрати покриваються у межах зазначених Договором страхування.
- В частині страхування Відповідальності страхове відшкодування виплачується:
- при повній загибелі або втраті майна третіх осіб – у розмірі його дійсної вартості, за вирахуванням вартості залишків майна. Повна загибель має місце, якщо витрати на відновлення Майна (з урахуванням його зносу), зокрема залишкова (ліквідаційна) вартість, дорівнюють або перевищують оціночну вартість майна на момент настання страхового випадку. Сума зносу розраховується виходячи з вартості Майна на день настання страхового випадку та їх первісної вартості;
- при частковій загибелі (пошкодженні) майна третіх осіб - у розмірі витрат на відновлення майна. майно вважається пошкодженим або частково зруйнованим, якщо витрати на відновлення майна, зокрема залишкова (ліквідаційна) вартість, не перевищують дійсну вартість майна на момент настання страхового випадку.
Витрати на відновлення майна третіх осіб включають в себе:
- витрати на матеріали та запасні частини для ремонту пошкодженого майна з вирахуванням зносу. Розмір зносу розраховується виходячи з вартості майна на день настання страхового випадку та їх первісної вартості;
- витрати на оплату робіт по ремонту;
- витрати на доставку матеріалів до місця ремонту та інші витрати, необхідні для відновлення пошкодженого майна в той стан, у якому воно знаходилось безпосередньо перед настанням страхового випадку.
- При завданні шкоди Страхувальником (особами, які користуються застрахованим Майном) третім особам в межах зазначеної Договором страхової суми відшкодуванню підлягають витрати, які пов’язані з доставкою, розміщенням, утриманням, діагностикою, лікуванням та реабілітацією потерпілої третьої особи у відповідному медичному закладі охорони здоров’я, лікуванням у домашніх умовах та купівлею лікарських препаратів, похованням в разі смерті потерпілої третьої особи.
- Строк прийняття рішення відносно виплати або відмови у виплаті страхового відшкодування складає 30 (тридцять) календарних днів з дня надання Страхувальником Страховику останнього з необхідних документів, зазначених п.п.7.1. Загальних умов.
- Страховик має право відкласти рішення щодо виплати або відмови у виплаті страхового відшкодування у випадку: - якщо він має сумніви в обґрунтованості вимог Страхувальника на отримання страхового відшкодування – до отримання необхідних доказів, але не більше, ніж 90 (дев’яносто) календарних днів; - якщо органами внутрішніх справ розпочато досудове розслідування відносно Страхувальника та/або осіб, які користуються застрахованим Майном на законних підставах у відношенні обставин, за яких настав страховий випадок - до закриття кримінального провадження. В інших випадках досудового розслідування обставин, за яких настав страховий випадок – до закриття кримінального провадження, але не більше, ніж 90 (дев’яносто) календарних днів; - якщо для з’ясовування обставин настання страхового випадку та/або визначення розміру шкоди призначена експертиза – до отримання результатів такої експертизи.
- Виплата страхового відшкодування здійснюється Страхувальнику або Вигодонабувачу, або третій особі на підставі письмової заяви із зазначенням дати та місця страхового випадку, причини його настання, детальним описом обставин настання страхового випадку, документів, що визначають розрахунки та суму збитку (висновку експертної оцінки щодо визначення розміру збитку (далі – висновок експертизи) або кошторису або платіжних документів, що підтверджують вартість відновлювальних робіт та матеріалів) та страхового акту.
Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини
Страховик має право відмовити у здійсненні страхової виплати, якщо Страхувальник несвоєчасно повідомить про настання страхового випадку без поважних причин або не буде виконувати інші обов’язки, визначені Договором або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди (збитків). Договір набирає чинності за умови сплати страхового платежу в повному обсязі у визначений Договором строк. Якщо Страхувальник не сплатить страховий платіж протягом строку, зазначеного в Договорі, Договір вважається таким, що не набрав чинності.
Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору
Страховий продукт комплексного експрес-страхування майна та відповідальності перед третіми особами власника (користувача) майна за Програмою страхування «Квартира ЕКСПРЕС_Всі ризики», не пропонується разом із супутнім та/або додатковими товарами, роботою або послугами, що не є страховими, як складова одного пакета або договору.
Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії
АТ «СК «ІНГО» не надає знижки на страховий продукт «Квартира ЕКСПРЕС_Всі ризики», акційних пропозицій немає.
Від чого захищає поліс страхування квартири
- Термін дії договору 12 місяців.
- Страхова сума: від 125 000 грн до 2 000 000 грн.
Страховий платіж: від 1 350 грн до 13 480 грн на рік. - Обов’язково:
• будинок, в якому розташована квартира, має бути введений в експлуатацію;
• в квартирі завершено ремонтні роботи;
• квартира не в заставі банку або будь-якої іншої фінансової установи. - Дія полісу починається не раніше одинадцятого календарного дня від дати підписання. Тобто, якщо подія сталася протягом десяти календарних днів з дати підписання полісу, то відшкодування не виплачується.
Виняток – продовження дії полісу на наступний рік, в цьому випадку відтермінування немає. - Територія дії – згідно полісу
Виключення: АР Крим; Дніпропетровська область; Донецька область; Запорізька область; Луганська область; Миколаївська область; Сумська область; Харківська область; Херсонська область; Чернігівська область/Корюківський район; Чернігівська область/Новгород-Сіверський район; Чернігівська область/Чернігівський район крім м.Чернігів.
Які дії при настанні страхового випадку?
Повідомте ІНГО про настання страхового випадку. Обов’язково збережіть постраждале майно в тому вигляді, в якому воно опинилося після події. Надішліть в ІНГО документи відповідних компетентних органів і служб, що підтверджують факт страхового випадку. Отримайте страхове відшкодування протягом 15 днів.
Яким чином проводиться оцінка застрахованого майна?
При страхуванні за програмою «Квартира Експрес» оцінка майна не проводиться. Оцінка проводиться незалежним експертом в разі настання страхового випадку, в період 10 робочих днів після надходження заяви Страхувальника про страховий випадок.
Чи можна обрати свою, індивідуальну, суму страхування?
Якщо є потреба у іншій страховій сумі, ніж передбачено умовами програми «Квартира Експрес», ми можемо підібрати індивідуальні умови страхування. В такому випадку проводиться огляд та оцінка майна незалежним сертифікованим експертом за рахунок компанії.
Яким чином визначається ціна робіт і матеріалів для відновлення пошкодженого житла?
Оцінку робить незалежний сертифікований експерт за методикою, прийнятою в страхуванні. Кошторис на виконання відновлювальних робіт буде підготовлено на підставі такого розрахунку.
Які документи необхідно надати у випадку падіння уламків ракети?
У випадку з воєнними ризиками необхідно викликати поліцію, яка фіксує пошкодження та відкриває карну справу за статтею про порушення звичаїв та правил війни. Необхідно отримати в поліції витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР). Це і є основний документ доказу страхового випадку з воєнними ризиками. Інші документи – відповідно переліку:
- Заява на відшкодування
- Сертифікат (поліс)
- Повідомлення про настання страхового випадку
- ІПН заявника
- Паспорт
- Правоустановчі документи на майно
- Технічний паспорт нерухомості
- У разі, якщо сума збитку перевищує 27 тис. грн, потрібно заповнити опитувальник.
Чи потрібно надавати документи, що підтверджують право власності на рухоме майно в квартирі (на побутову техніку, меблі тощо)?
За програмою «Квартира Експрес» відшкодування здійснюється в межах суми страхування, документи про право власності надавати не потрібно.
Якщо договір укладається на індивідуальних умовах, під час оформлення страховки надається перелік майна, яке приймається на страхування. В такому разі бажано мати технічні документи на побутову техніку.
Чи можна обрати свою, індивідуальну, суму страхування?
Якщо є потреба у іншій страховій сумі, ніж передбачено умовами програми «Квартира Експрес», ми можемо підібрати індивідуальні умови страхування. В такому випадку проводиться огляд та оцінка майна незалежним сертифікованим експертом за рахунок компанії.
Хто може застрахувати квартиру?
Оформити поліс страхування може як власник квартири, так і будь-яка інша особа. Застрахувати квартиру можуть навіть орендарі, які не володіють житлом, але користуються ним, та не хочуть нести фінансову відповідальність за можливі збитки у разі непередбачуваних ситуацій в побуті.
Чи впливає поверх квартири або її метраж на вартість договору?
Ні, такі чинники як поверх чи метраж не впливають на вартість полісу страхування та не зазначаються в договорі. Ви самостійно обираєте страхову суму із запропонованих варіантів, орієнтуючись на вартість нерухомості та рухомого майна в квартирі.
Чи можна оформити договір на квартиру в будинку, якому більше 40 років?
Так, квартири розташовані в будинках такого віку дозволяється страхувати за програмою «Квартира Експрес». Ба більше, страхова компанія навіть рекомендує це робити, адже в будинках такого віку системи опалення, водовідведення/ водопостачання, обігріву тощо часто знаходяться в незадовільному стані. Аварії з високо ймовірністю можуть зашкодити як власному майну у квартирі, так нанести шкоду сусіднім помешканням.
Що таке страхування відповідальності перед сусідами?
Це опція страхування, яка дозволяє захистити вас від відповідальності за збитки, нанесені сусідам. У ситуації, коли через вас (або події у вашій квартирі) пошкоджено майно інших людей, всі збитки постраждалим компенсує страхова компанія.
Наприклад, через прорив труби у вашій ванній кімнаті було затоплено одразу 2 нижні квартири. Якщо ви маєте в страховому полісі опцію покриття цивільної відповідальності, вартість ремонту сусідам відшкодує страхова компанія.
Чи можна оформити договір на орендовану квартиру?
Так, орендовану квартиру може застрахувати як власник, так і особа, що винаймає квартиру. Таким чином у разі непередбачуваних обставин орендар буде захищений від фінансових претензій з боку власника квартири за нанесену шкоду майну та внутрішньому оздобленню квартири.
Чи можна застрахувати техніку, що знаходиться в квартирі?
Так, все внутрішнє рухоме майно, що знаходиться в квартирі, також буде застраховане. За бажанням ви можете надати перелік предметів для страхування, щоб зафіксувати в договорі особливу техніку, меблі тощо або їх нестандартну кількість.
Потрібна консультація?
Заповнюйте форму і вже незабаром ми відповімо на всі питання