NCTS - Фінансова гарантія

ІНГО - фінансовий гарант в рамках конвенції про
процедуру спільного транзиту

Спільний митний транзит є одним з ключових  питань економічної інтеграції України в ЄС. В основі системи лежить технологія NCTS (New  Computerized Transit System, Нова комп'ютеризована  транзитна система), яка пов’язує митні служби країн учасниць Конвенції, дозволяючи обмін даними. 

Завдяки системі спільного транзиту підприємство може  переміщувати свої товари  на одному транспортному  засобі, маючи лише одну  транзитну декларацію та  одну гарантію. 

Митний
БЕЗВІЗ

Конвенція про спільний транзит – основа для переміщення товарів між країнами-учасницями.

Перед переміщенням товарів трейдер подає до системи NCTS єдину декларацію, з якою працюють митники всіх країн на всьому маршруті слідування вантажу.








Один транспортний засіб
Підприємство може переміщувати свої товари на одному транспортному засобі
Одна декларація
Підприємство може мати лише одну транзитну декларацію
Одна гарантія
Підприємство має одну гарантію

Особливості спільного транзиту


  • Єдині правила транзиту територіями країн Конвенції.
  • Перетин кордону не потребує додаткового декларування товарів.
  • Зменшення витрат суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності (трейдерів).
  • Спільна електронна система контролю за транзитом (NCTS).
  • Електронне декларування та електронна система управління гарантіями.
  • Опис та ідентифікація товарів.
  • Транзитні спрощення.
  • Комплексний захист
    ІНГО

    Окрім фінансових гарантій, пропонуємо забезпечити комплексний захист

  • фінансова гарантія;
  • страхування вантажу;
  • страхування відповідальності транспортного оператора/перевізника





  • Що потрібно знати про процедуру спільного транзиту?



    Нова комп'ютеризована транзитна система (New Computerized Transit System – NCTS) – це система, в основі якої лежить Конвенція про процедуру спільного транзиту. NCTS доступна лише для країн-учасниць Конвенції. NCTS пов’язує митні служби в країнах-учасницях Конвенції, дозволяючи обмін митними даними для контролю за транзитними переміщеннями.

    NCTS – це система, до якої підприємства (суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності) подають митні декларації в електронному вигляді для поміщення товарів під процедуру спільного транзиту.

    NCTS – це система, яка використовується країнами-учасницями Конвенції для контролю за переміщенням товарів під процедурою спільного транзиту, підвищує ефективність та безпеку транзитних переміщень вантажів.
    Наразі до Конвенції про процедуру спільного транзиту входять 36 країн. Серед них країни ЄС, країни Європейської асоціації вільної торгівлі (EFTA) (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія), Україна, Велика Британія, Туреччина, Північна Македонія та Сербія.
    Конвенція про процедуру спільного транзиту – основа для транзитного переміщення товарів між країнами-учасницями Конвенції.

    Положення Конвенції допомагають значно спростити такі переміщення. Перевезення товарів здійснюється в рамках однієї транзитної процедури, від митниці відправлення в одній країни до митниці призначення в іншій країні (і) за однією транзитною декларацією, (іі) під забезпеченням однією фінансовою гарантією (така гарантія діє на території усіх країн-учасниць Конвенції).
    Усі товари, які поміщуються під процедуру спільного транзиту, підлягають гарантуванню. Питання гарантування при спільному транзиті регулюється Конвенцією про процедуру спільного транзиту та Митним кодексом України. Так, пунктом 1 (с) статті 8 доповнення I процедури спільного транзиту визначено, що суб’єкт процедури несе відповідальність щодо надання гарантії для забезпечення сплати суми боргу, який може виникнути щодо товарів, що переміщуються під процедурою спільного транзиту.

    При цьому визначається, що гарантія може бути індивідуальною або загальною. Під час використання Індивідуальної гарантії її сума забезпечує одну транзитну операцію (товари за однією митною декларацією) та не може використовуватися повторно. Загальна гарантія використовується до кількох транзитних операцій (у тому числі одночасних) щодо кількох митних декларацій, при чому після вивільнення частини зарезервованої частини суми загальної гарантії, така сума стає доступною для наступних транзитних операцій.

    Загальна гарантія може використовуватися підприємством за умови отримання спеціального транзитного спрощення «використання загальної гарантії» (або різновиду такого спрощення - «загальна гарантія із зменшенням розміру референтної суми»).

    Форми зобов’язання гаранта у вигляді індивідуальної гарантії та у вигляді загальної гарантії, затверджені додатками С1 та С4 до Конвенції.





    Зв'язатись з експертом

    Сергій Сидорчук Керівник управління страхування спеціальних ризиків

    ІНГО отримала статус Гаранта

    Дотримано критерії ліквідності, прибутковості та якості активів

    Дотримано нормативи платоспроможності та достатності капіталу, ризиковості операцій, якості активів

    Сформовані резерви для відшкодування у повному обсязі можливих витрат за 75% одночасно наданих фінгарантій

    Заказать обратный звонок

    Спасибо. %ERR%
    Очень скоро мы перезвоним Вам
    на номер %phone%