БETA-ВЕРСІЯ

Назад

В Україні почали частіше страхувати відповідальність директорів і посадових осіб – експерт

05.10.2021

Кількість звернень українських компаній про страхування відповідальності директорів та посадових осіб (Directors and Officers Liability - D&O) збільшилася на 20%. Про це повідомила Надія Гузій, фахівець департаменту андерайтингу «Страхової компанії ІНГО».

За її словами, цей вид страхування користується попитом насамперед на підприємствах державної власності та критичної інфраструктури, оскільки саме діяльність управління таких компаній може критично впливати на функціонування як окремого міста чи регіону, так і цілої країни.

Завдяки страхуванню відповідальності директорів та посадових осіб компанія може компенсувати фінансові збитки, завдані третім особам через недостатню уважність чи вміння директора.

Акціонери, співробітники, екологічні групи, регулюючі органи, кредитори, банки, клієнти, постачальники, митниці – все це потенційні позивачі проти директорів. У всьому світі більшість претензій подають регулюючі органи та акціонери. Наприклад, останні доволі часто позиваються у зв’язку із незваженою діяльністю, що призвела до падіння ціни акцій компанії або неплатоспроможності. Користувачі (клієнти) – за спотворення чи фальсифікацію інформації. Висувати вимоги може нова рада директорів проти колишніх управлінців через помилкові рішення. Працівники компанії часто позиваються через дискримінацію або неправомірне звільнення.

Для такого широкого обсягу претензій страхування відповідальності D&O передбачає покриття, що складається з двох частин – Side A та Side B.

Side A – це покриття індивідуальних збитків або збитків, що не підлягають відшкодуванню. Ця частина забезпечує покриття збитків в результаті ймовірних протиправних дій окремого директора чи посадової особи, якщо компанія не бажає або не може відшкодовувати такі збитки. Без цього покриття особисті активи винної особи можуть бути конфісковані або їх може бути недостатньо для повного врегулювання вимоги.

Side B – це відшкодування витрат компанії. Таке покриття діє там, де компанія може і готова відшкодувати окремому директору чи директорам збитки за їхні ймовірні протиправні дії. Ця частина покриття відшкодовує витрати компанії та може розглядатися як захист балансової звітності.

Покриття зазвичай поширюється на всіх нинішніх, майбутніх та минулих директорів, посадових осіб та службовців, які виконують управлінську або наглядову роль у компанії та її дочірніх підприємствах. Договір також може покривати відповідальність невиконавчих директорів.

Поділитися

Інші новини

Українські спортсмени отримають страховий захист під час міжнародних змагань олімпійського рівня
Національний олімпійський комітет України розпочинає співпрацю з новим партнером, який виступить «Офіційним страховиком Національного олімпійського комітету України» і забезпечить страхування заходів НОК – Олімпійського дня, Олімпійського уроку, «Олімпійського лелеченя», церемонії «Герої спортивного року» та багатьох інших.
11.03.2019 1 минута
Допуск до участі в конкурсі на проведення обов'язкового аудиту фінансової звітності ПрАТ «АСК« ІНГО Україна Життя» за 2018 р.
ПрАТ «АСК «ІНГО Україна Життя», відповідно до пункту 5.2. Порядку Проведення конкурсу з відбору суб`єктів аудиторської діяльності, які можуть бути призначені для надання послуг з обов'язкового аудиту фінансової звітності ПрАТ «АСК «ІНГО Україна Життя»
11.03.2019 1 минута
Допуск до участі в конкурсі на проведення обов'язкового аудиту фінансової звітності ПрАТ "АСК "ІНГО Україна" за 2018 р.
ПрАТ «АСК «ІНГО Україна», відповідно до пункту 5.2. Порядку Проведення конкурсу з відбору суб`єктів аудиторської діяльності, які можуть бути призначені для надання послуг з обов'язкового аудиту фінансової звітності ПрАТ «АСК «ІНГО Україна» оприлюднює інформацію
11.03.2019 1 минута
Підписатися на новини

Заказать обратный звонок

Спасибо. %ERR%
Очень скоро мы перезвоним Вам
на номер %phone%